LÉTA ÚSPĚCHŮ A ROZVOJE 1949 – 1975
Po válce nastává nová éra rozvoje naší republiky, ale i tělovýchovného a sportovního hnutí.
Mění se i život naší obce. Z nucených prací v Německu se vrací sportovci Václav racek, Josef Sedlecký a další. Jiní zase odcházejí do revolučních gard chránit západní pohraničí. Řada rodin z naší obce odchází osídlit pohraničí. DTJ pokračuje ve své činnosti, provádí se základní tělesná výchova a svoji práci obnovuje i tělovýchovná jednota Sokol. Ale již v tomto období až do roku 1948 jsou vedeny diskuse i konkrétní návrhy na sjednocení tělovýchovy. Daří se to v celém státě až po únoru 1948. Tělovýchovná jednota nese také od této doby název TJ Sokol Kyšice
Svoji činnost obnovuje v roce 1946 i oddíl české házené av roce 1947 již velmi úspěšně propaguje kyšickou házenou. V tomto roce se první družstvo mužů zúčastňuje několika turnajů. V Tymákově se muži umístili na druhém místě. V Nové Huti, Oseku a Kramolíně na čtvrtém místě. V dalších letech hrálo družstvo mužů na různých pohárových turnajích se střídavými úspěchy. V roce 1951 se na turnaji v Kyšicích umístili na prvním místě.
Rok 1953 přinest další změnu v názvu tělovýchovné jednoty Kyšice. Dne 17. září 1953 byla ve spolupráci s vedením závodu a závodním výborem ROH Železnorudných dolů a hrudkoven v Ejpovicích přejmenována místní tělovýchovná jednota Sokol Kyšice na Baník Kyšice. Názvu Baník užívaly v té době sportovní organizace, které pracovali v rámci hutí a dolů, což byl také závod ŽDH Ejpovice.
Tímto přejmenováním se vytvořili zcela nové podmínky pro činnost tělovýchovy a sportu, neboť zde začali pracovat i někteří zaměstnanci tohoto závodu, kteří v naší obci nebydleli. Tělovýchovné jednotě se dostalo i větší materiální pomoci. Počet členů jednoty byl v tomto roce 106. Aktivně opět pracoval oddíl národní házené a celkem byla ustanovena 4 družstva. Byli to muži, dorostenci, dorostenky a žáci. Celkem sehrála tato družstva 76 zápasů. Jednotlivá družstva se zúčastnila i různých turnajů, na kterých získala celkem 4 ceny. Družstvo mužů se také poprvé zúčastnilo velkého turnaje v národní házené ve Zlíně, kde se ve své skupině umístilo na II. místě.